Dzisiaj przetestowano: 151 osóbŁącznie: 131930 przebadanych

Inteligencja u ludzi

Predyspozycje i umiejętności ludzi są różne. Oczywiście, opanowanie jakiejkolwiek z nich w stopniu bardzo dobrym, lub wręcz perfekcyjnym, wymaga pewnego nakładu pracy. Jednak bywają osoby, którym nauka przychodzi z niesamowitą łatwością, a trudne dziedziny wiedzy stanowią dla nich po prostu banał.

Cechą warunkującą tę umiejętność jest inteligencja. Jej wartość jest indywidualna dla każdego z nas - duża większość osób zostanie jednakże zakwalifikowana jako przeciętna. Osoby o wybitnie wysokim ilorazie inteligencji zrzesza organizacja zwana Mensą. Aby móc zostać jej członkiem, należy zrobić specjalny test inteligencji, który potwierdzi, że rzeczywiście należymy do grupy ludzi najinteligentniejszych.

Przeciwnicy pomiarów inteligencji jednakże twierdzą, iż nie jest to coś, co można zmierzyć, a następnie wyrazić w skali liczbowej. Uważają oni, że test IQ jest jedynie w bardzo niewielkim stopniu miarodajny, a więc jego wynik może znacznie różnić się od stanu faktycznego. Nie sposób jednak zaprzeczyć, iż osoby, które uzyskały w testach wyniki wysokie, bądź też bardzo wysokie, z reguły są przez ogół społeczeństwa uważane za szczególnie inteligentne, czy też wyjątkowo utalentowane. Często nietrudno zauważyć inteligencję danego człowieka - czasem wystarczy krótka rozmowa, niezobowiązująca wymiana zdań na dowolny temat, aby móc zdecydowanie twierdzić, iż nasz rozmówca do przeciętnych z całą pewnością się nie zalicza.

Osoby wysoce inteligentne nierzadko stają się w przyszłości odkrywcami, bądź też naukowcami w swojej ulubionej dziedzinie - jest to bowiem praca dla takiej osoby wręcz idealna.
G
M
T
 
Funkcja mowy jest ograniczona do 100 znaków
Strona Główna | Rozpocznij test IQ | Ciekawostki IQ | Statystyki | TOP100 | O nas | Regulamin | Kontakt