Dzisiaj przetestowano: 151 osóbŁącznie: 131930 przebadanych

Czym tak naprawdę jest kreatywność...

Jak to się stało, że niektórych ocenia się za kreatywnych – natomiast innych za nieudolnych, mimo iż wkładają całe zaangażowanie w wykonanie zadania? Od dawna wzbudzało to moje zainteresowanie, dlaczego właśnie (...) czytaj dalej »

Ludzki mózg, - czyli 3w1

Mózg jak narząd jest jedną z największych zagadek dla człowieka. Na chwilę obecną żadne badania nie dowiodły i uniemożliwiły rozpoznania wszystkich aspektów tego narządu. Jedyną i najbardziej znaną możliwo (...) czytaj dalej »

Gdy człowiek odpoczywa - mózg pracuje

Podczas, gdy człowiek odpoczywa, czy w ciągu dnia ucina sobie drzemkę, to mózg pracuje bardziej intensywnie. Zaskakujące, ale tak jest naprawdę, mózg wykonuje więcej pracy, gdy nic nie robimy niż w momenci (...) czytaj dalej »

Co daje nam test IQ

Każdy człowiek ma inne predyspozycje intelektualne, które są również uzależnione od wieku i nabytych zdolności, wiedzy, doświadczenia. Testy na inteligencję mają jeden główny cel, a mianowicie mają (...) czytaj dalej »

Inteligencja u ludzi

Predyspozycje i umiejętności ludzi są różne. Oczywiście, opanowanie jakiejkolwiek z nich w stopniu bardzo dobrym, lub wręcz perfekcyjnym, wymaga pewnego nakładu pracy. Jednak bywają osoby, którym nauka przychodzi z niesamowitą łatwoś (...) czytaj dalej »